Hledáme Vedoucí/ho do služby pro rodiny s dětmi

Praha Méně než měsíc

35 000 – 37 000 Kč / měsíc

Služba Doma v rodině poskytuje podporu biologickým rodinám v péči o děti a zvládání obtížných životních situací.

  • Pomáháme také rodinám, kterým hrozí odebrání dítěte do náhradní péče, nebo již bylo odebráno.

  • U rodin, kde bylo dítě z rodiny odebráno, pomáháme s tím, aby mohlo být se svými rodiči v kontaktu, nebo se mohlo do rodiny bezpečně vrátit.

  • Podporujeme rozvoj vzájemného vztahu a komunikace mezi rodiči a dětmi.

  • Podporujeme rodiče, aby mohli lépe zvládat svoji rodičovskou roli.

  • Pomáháme dětem v rodinách, aby se v nich cítily dobře a zdravě se vyvíjely.

  • Důležitým předpokladem pro spolupráci s rodinou je pro nás vůle ke změně a vzájemný respekt.

  • Rodinu vnímáme jako systém a snažíme se pracovat se všemi členy a propojovat vzájemné vztahy.

  • Máme pověření k výkonu sociálně-právní ochrany dětí.

Co bude Vaším úkolem

  • Provozně, metodicky a obsahově vést a rozvíjet službu Doma v rodině.

  • Koordinovat činnost týmu služby (koordinace klientské a metodické činnosti- tvorba a ověřování mapovacích nástrojů situace rodiny, organizace týmových porad, supervize a síťování s odbornou veřejností a dalšími spolupracujícími organizacemi, prezentace služby a sdílení dobré praxe).

  • Být součástí poradního sboru organizace a účastnit se porad vedení, strategického plánování organizace atd.

  • Spolupracovat na vytváření obsahové části žádostí o dotace a granty a s tím spojeným reportováním o jejich plnění a zodpovídat za čerpání rozpočtu služby.

  • Zodpovídat za komplexnost, aktualizaci a archivaci dokumentace (metodika služby, evidování činnosti v databázi E-quip).

  • Pracovat s rodinami a pomáhat jim řešit jejich situaci v oblastech rodičovských kompetencí, vývoje dítěte, funkčních komunikačních principů uvnitř rodinného systému.

  • Být průvodcem (case managerem) rodiny při hledání vhodných řešení (mapování situace rodiny, hodnocení potřeb dítěte, navrhování intervenčního plánu pro rodinu, pravidelné vyhodnocování situace rodiny, účast na případových konferencích, průběžná spolupráce a komunikace s OSPOD, spolupráce s dalšími zúčastněnými stranami, vytváření písemných zpráv o spolupráci, vytváření záznamů o průběhu spolupráce).

Co očekáváme

  • vzdělání VOŠ / VŠ v oboru sociální práce, sociální pedagogika, sociální a humanitární práce, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost apod. dle § 110 Zákona č. 108/2006 Sb.a § 49a zákona č. 359/1999 Sb.

  • zkušenost s vedením týmu/služby

  • organizační schopnosti, zodpovědnost, schopnost týmové spolupráce, samostatnost, snahu učit se novým věcem, smysl pro humor a kreativitu

  • zkušenosti v oblasti sociální práce/case managementu

  • zkušenost s prací s rodinným systémem

  • zkušenost s metodickou činností, psaním žádostí o dotace a granty výhodou

  • sebezkušenostní/psychoterapeutický výcvik výhodou

  • osobní rodičovská zkušenost výhodou

Co nabízíme

  • úvazek 1.0

  • nástupní mzda 35 000 - 37 000 Kč

  • pravidelnou supervizi a rozšiřující či doplňující vzdělávání

  • spolupracující a podpůrný tým

  • smysluplnou a zajímavou práci a možnost učit se novým věcem

  • pružnou pracovní dobu, možnost práce na homeoffice

  • 5 týdnů dovolené

  • 4 dny sick days

  • Multisport karta

  • telefon

Předpokládaná doba nástupu: říjen 2024

Pokud vás naše práce zaujala, zašlete nám své CV na mail katerina.princova@letnidum.cz a několik vět o sobě (co umíte, co vás baví a co vás těší). Jakmile si vaše materiály přečteme, brzy se vám ozveme.

Typ úvazku: Práce na plný úvazek

Další specifika práce: Práce z domu, Časově flexibilní práce

Odměna: 35 000 – 37 000 Kč / měsíc

Adresa firmy na Mapy.cz
Vyšehradská 423/27, Nové Město, Praha 2, Praha

Letní dům, z.ú.

2 nabídky zaměstnání

Podporujeme děti a mladé lidi vyrůstající v dětských domovech. Snažíme se o tvořivý rozvoj osobnosti. Pomáháme dětem v krizovém období, podporujeme vztahové vazby v jejich prostředí. Pracujeme dlouhodobě a cíleně.

Přejít na web
Práce Praha

Sreality.cz
  • Domy s bazénem
  • Prodej autoservisů
  • Penthouse
  • Byty v přízemí
  • Roubenky
  • Domy s rybníkem
  • Domy na samotě
  • Sruby
Trendy